Get Adobe Flash player
Pazartesi, 04 Şubat 2019 17:42

Lineer Cebir

Eser Adı :  Lineer Cebir

Editörler : Ahmet Refah Torun

Orijinal Dil: Türkçe

Yayınevindeki dizi Adı:Teknik   

Kitabın genel anlamda türü:Matematik

Katkıda Bulunanlar:    

Kapak Tasarım : Abdulkarim  Asheer Ahmet Refah Torun

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi :1. Hamur kitap kağıdı

Basım Tarihi: Şubat 2019    Baskı : 1.baskı

Sayfa Sayısı:  87

Kitap Boyutları: 16 x 24

ISBN No: 978-605-7990-25-9

Barkod No: 978-605-7990-25-9

 

Havacılık ve Uzay Mühendisliğinin kurucusu sayılan 20. Yüzyılın dahi mühendisi Theodore von Karman bilim insanı ile mühendisin arasındaki farkı şöyle açıklar: “ Bilim insanı var olan şeyleri araştırarak neden sorusunu sorar, mühendis ise var olmayan şeyleri hayal ederek neden olmasın sorusunu sorar.” Eğitim hayatım boyunca bir matematik kitabının hikâye kitabı gibi okunamayacağını, üzerinde çalışmak gerektiğini duydum. Mühendisliği ve mühendisler yetiştirmeyi meslek edinmiş birisi olarak konuyla ilgili neden olmasın sorusuna cevaben bu lineer cebir kitabını yazmış bulunuyorum. 

Üniversite öğrencilerinin ve lise düzeyi matematik bilgisine sahip herkesin kısa sürede keyifle okuyarak matematiğin en korkulan alanlarından olan lineer cebirin temellerini öğrenebilecekleri bir kaynak sunmayı amaçladım. Konuları örenekler üzerinden laf kalabalığına kaçmadan sohbet şeklinde anlatmaya çalıştım. Faydalı olmasını temenni ederim. 

Ek Bilgi

  • Fiyat: 17,00 TL
Okunma 621 defa
Bu kategoriden diğerleri: « Matematiksel Çözüm Teknikleri

KARAHAN KİTABEVİ KÜLTÜR BURADA.....                                                                                                                                 BİZİ TAKİP EDİN