• -10%
Memurların Disiplin Ve Ceza Soruşturması
search
  • Memurların Disiplin Ve Ceza Soruşturması

Memurların Disiplin Ve Ceza Soruşturması

₺57,00
₺51,30 10% kazanın
Vergi dahil
Barkod
9789750264078
Yazar
Zehreddin Aslan
Yayınevi
Seçkin Yayınevi
Adet
Stoktaki son ürünler


Memurlar ve diğer kamu görevlilerinin kendilerine verilen görevleri kolektif bir disiplin içinde yerine getirmesi gerekmektedir. Kamu hizmetlerinin aksamadan ve verimli bir şekilde sunulabilmesi, ancak disiplinli bir organizasyonla mümkündür. Kamu görevlilerinin kurum içi düzeni bozucu ve kamu hizmetlerini aksatan davranışlarının önlenmesi ve bu gibi davranışların cezalandırılması için personel kanunlarında bu tip fiiller disiplin suçu olarak tanımlanmış ve bu fiillerin işlenmesi halinde uygulanacak disiplin cezaları belirlenmiştir. Bu çalışma, genel personel kanunumuz olan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan disiplin soruşturmasını konu almaktadır. 657 sayılı Kanunun 125. ve devamı maddeleri memurların hangi fiillerinin disiplin suçu oluşturacağını, bu fiillere hangi cezaların verilebileceği ve soruşturma usulünü düzenlemektedir. Çalışmada bu konulara ilişkin tartışmalı hususlar ayrıntılı bir biçimde ele alınmıştır.


Memurların kurum içi düzeni bozucu davranışlarının yanı sıra görevleri sebebiyle işledikleri suçların soruşturma usulü de kanun koyucu tarafından özel olarak düzenlenmiştir. 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun, memurlar ve diğer kamu görevlilerinin görevleri sebebiyle işledikleri suçların soruşturma usulünü detaylı bir biçimde düzenlemiştir. Çalışmada bu konuya özel bir bölüm ayrılmış ve soruşturma süreci tüm ayrıntıları ile açıklanmıştır.


657 ve 4483 sayılı Kanun hükümlerinin yanı sıra uygulamadaki ağırlığı da göz önünde bulundurularak 2547 sayılı Kanun'un disiplin ve ceza soruşturması usulleri ilgili bölümler de ayrı başlıklar altında ele alınmaktadır.

1 Öğe
 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade