• -10%
Örneklerle Ceza Muhakemesi Hukuku İşlemleri Ve Adli Yazışmalar
search
  • Örneklerle Ceza Muhakemesi Hukuku İşlemleri Ve Adli Yazışmalar

Örneklerle Ceza Muhakemesi Hukuku İşlemleri Ve Adli Yazışmalar

₺115,00
₺103,50 10% kazanın
Vergi dahil
Barkod
9789750263514
Yazar
Fahrettin Demirağ
Yayınevi
Seçkin Yayınevi
Adet
Stokta yok


Bu çalışma, Ceza Muhakemesi Hukuku işlemleri ve bu işlemlerin yazılı hale getirilmesi üzerine kurulmuştur. Bu bağlamda dilekçeler ve resmi yazışmalar ile ilk derece mahkemeleri yazı işleri hizmetlerinin yürütülmesi de mevzuat çerçevesinde incelenmiştir.


Kitabın bu baskısında 5271 sayılı CMK'da 2019 yılında 7188 sayılı kanunla yapılan değişikliklerle getirilen yeni işlem türleri, seri ve basit yargılama usulleri incelenmiş, uygulama koşulları değişen kamu davasının açılmasının ertelenmesi kurumu gözden geçirilmiş, uygulamadan örneklere yer verilmiştir.

Resmi yazılar, 2020 tarihli yeni resmi yazışma yönetmeliği esas alınarak yeniden kaleme alınmıştır.


Ceza muhakemesi işlemlerinin tebliği, 01.01.2019 tarihinde yürürlüğe giren Elektronik Tebligat Yönetmeliği çerçevesinde incelenmiştir.


Ceza muhakemesi işlem türleriyle ilgili şemalar ve işlem sürelerinin hesaplanmasında kolaylık sağlamak amacıyla tablolar oluşturulmuştur.


Yazıda Temel İlkeler gözden geçirilmiş, açıklığı engelleyen hususlara daha çok ağırlık verilmiştir.

Karar ve dilekçe örnekleri artırılmıştır. Bu bağlamda haksız tutuklama nedeniyle tazminat dava dilekçesi örneklerine yer verilmiştir.


Hüküm fıkrasının yazımı, hapis cezasında artırım ve indirim işlemleri somut örneklerle açıklanmış, örnek nitelikte bir kısa karar örneği de bu bölüme eklenmiştir.


Ceza muhakemesi işlemlerinde sürelerin hesaplanması tablolar halinde örneklerle açıklanmış, işlem türleri şematik olarak gösterilmiştir.


Mahkumiyet hükmünün yazımında önem taşıyan, cezanın artırılıp indirilmesi sırasında yapılan işlem örneklerine yer verilmiştir.

 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade