• -10%

Akademik Yazım ve Araştırmacılara Öneriler

İyi bir araştırmacı, yazar ve okuyucu olmak birbirinden farklı bilgi ve becerileri gerektirmektir. Araştırmacılar, özgün bir çalışma yapsa da metin yazım şekillerini yanlış yazma, süreli yayın politikalarını dikkatli incelememe, yanlış atıf ve kaynak gösterme ile intihal yapma gibi nedenlerden eserleri kabul görmemektedir. Bu hatalar sadece eserin kabul edilmemesine değil, araştırmacının sonraki akademik hayatında olumsuzluklar yaşamasına da neden olabilir.

Bu kitap, araştırmacılara akademik metinleri yazarken dikkat etmeleri gereken noktaları belirtmek, doğru bilinen yanlışlar hakkında uyarıda bulunmak ve öneriler sunmak amacıyla yazılmıştır. Ayrıca bilimsel bir araştırmanın tüm süreçlerine değinilerek, yapılması ve yapılmaması gereken davranışlar vurgulanmıştır.

Kitapta bilimsel araştırmanın ilk basamağından raporlaştırılmasına kadarki tüm süreçler ele alınmıştır. Ayrıca akademik yazım araçları, akademik sosyal medya başta olmak üzere araştırmacıya kolaylık sağlayacak yazılımların kullanımına ilişkin bilgiler verilmiştir.

₺29,00
₺26,10 10% tasarruf edin
Vergisiz
Miktar
Stoktaki son ürünler

Barkod
9786052414378
Yazar
Serkan Dinçer
Yayınevi
Pegem Akademi Yayıncılık


  • Güvenli Ödeme Güvenli Ödeme
  • Hızlı Teslimat Hızlı Teslimat
  • Kolay İade Kolay İade

Basım Dili: Türkçe

Basım Yeri: Türkiye - Ankara

Sayfa Sayısı: 139

En / Boy: 16,00 / 24,00 cm

Kağıt Cinsi: 1. Hamur

Basım Tarihi: Eylül 2018

2 Öğeler

Şu an için müşteri incelemesi yok.