• -20%

Ekonomik Büyüme Kuramları/Uluslararası Zenginliği'nin Dinamikleri

Zira bu kitap, öncelikle, lisans ve lisansüstü eğitimim boyunca bana akademisyenliğin anlamını kavratan tüm hocalarıma minnetimin, bu ülkede yapılacak en anlamlı akademik faaliyetlerden birinin eklektik olmayan, deneyimle yoğrulmuş, anlaşılması kolay, pedagojik ve sistematik bir Türkçe ders kitabı yazmak olduğunu vasiyet eden çok değerli bir büyüğüme hürmetimin, yıllar içinde deneyimlerimin zenginleşmesine büyük katkı sağlayan her sosyal kesimden öğrencilerime karşı eğitmenlik bilincimin ve geleceğe değerli bir şeyler bırakabilme gayretimin bir ifadesidir.

₺20,00
₺16,00 20% tasarruf edin
Vergisiz
Miktar

Barkod
9786054454433
Yazar
Enver Alper Güvel
Yayınevi
Karahan Kitabevi


  • Güvenli Ödeme Güvenli Ödeme
  • Hızlı Teslimat Hızlı Teslimat
  • Kolay İade Kolay İade

Eser Adı : Ekonomik Büyüme Kuramları

Yazar Adı :Enver Alper Güvel

OrijinalDil: Türkçe

Yayınevindeki dizi Adı:İktisat

Kitabın genel anlamda türü:İktisat

Katkıda Bulunanlar:                   

Editör: Seyfi Karahan                  

Kapak Tasarım : .Erdinç Yağmur

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi :1 hamur kitap kağıdı

Basım Tarihi:Aralık 2011                       

Baskı : 1.baskı

Sayfa Sayısı: 174

Kitap Boyutları: 18 x 24

Ekonomik Büyüme gibi kapsamlı bir alanda kitap yazmanın, son derece yoğun ve uzun süreli bir zihinsel konsantrasyon ve emek gerektirdiği açıktır. Üstelik de çok sayıda çeviri ve telif kitabın yayınlandığı bir ortamda, sarfedilecek “emek/zaman”ın alternatif maliyetinin yüksekliği gözetildiğinde, bir akademisyenin, daha önce yayınlanmış kitaplardan birini refere etmek yerine, diz kırıp yeni bir Makro Ekonomi kitabı yazmak için yıllar sürecek yoğun bir uğraş içine girmesi, kolay açıklanamayacaktır. Elinizdeki kitabın her aşamasında karşılaşılan bu demotive edici problemin üstesinden gelebilmek bir ekonomi profesörü için dahi son derece güçtür. Tekrar formüle edersek, problem ortadadır: “Çok sayıda çeviri ve telif Makro Ekonomi kitabının yayınlandığı bir ortamda, yeni bir Ekonomik Büyüme kitabı yazmak için uğraşılır mı?” Bendeniz, elinizdeki kitaptan da anlaşılacağı üzere, bu soruya“Evet!” diye cevapladım. Nedenlerine gelince:

Zira bu kitap, öncelikle, lisans ve lisansüstü eğitimim boyunca bana akademisyenliğin anlamını kavratan tüm hocalarıma minnetimin, bu ülkede yapılacak en anlamlı akademik faaliyetlerden birinin eklektik olmayan, deneyimle yoğrulmuş, anlaşılması kolay, pedagojik ve sistematik bir Türkçe ders kitabı yazmak olduğunu vasiyet eden çok değerli bir büyüğüme hürmetimin, yıllar içinde deneyimlerimin zenginleşmesine büyük katkı sağlayan her sosyal kesimden öğrencilerime karşı eğitmenlik bilincimin ve geleceğe değerli bir şeyler bırakabilme gayretimin bir ifadesidir.

Bu kitap, “yeni bir şey söyleme” iddiasında değildir. Amaç, Türkçe, İngilizce ya da başka bir dilde eğitim gören öğrencilerin ve diğer okuyucuların Ekonomik Büyüme literatürüne girmesini, yeni kuramları anlamasını ve yeni bir şey söyleyebilmek için gereken asgari donanıma sahip olmalarını

212 Öğeler

Şu an için müşteri incelemesi yok.