• -10%
Aile İçi Şiddet Ve Kişiyi Aile İçi Şiddetten Koruyan Hukuki İmkanlar – İstanbul Sözleşmesi

Aile İçi Şiddet Ve Kişiyi Aile İçi Şiddetten Koruyan Hukuki İmkanlar – İstanbul Sözleşmesi

₺57,00
₺51,3010% kazanın
Vergi dahil
Adet
Stoktaki son ürünler

Barkod
9789750263392
Yazar
Süleyman Kandemir
Yayınevi
Seçkin Yayınevi


 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade

Aile içi şiddet, kadına karşı şiddet ve çocuk istismarı maalesef gündemimizi meşgul etmeye devam eden konulardır. Herkesin vicdanını sızlatan elim hadiselerin ardı arkası kesilmemekte, failler ise şiddetin dozunu artırmaktadırlar.


Kanun koyucu, bu şiddetin son bulması, faillerin gereği gibi cezalandırılması için gereken tedbirleri almaya çalışmakta ise de getirilen çözüm önerileri halihazırda çözüm olamamaktadır. Mevcut durumda şunu söylemek mümkündür: "Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi (İstanbul Sözleşmesi)" ve bu minvalde tanzim edilen "6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun" kadını ve aileyi koruyamamış, şiddeti önleyememiş, ya mevzuat ya da mevzuatın tatbikatı önleyememiştir.


Bu eser, konunun etraflıca tartışıldığı ve şiddetin herkes için nasıl önlenebileceği, huzurlu ailelerin nasıl tesis edilebileceğine yönelik arayışın neticesinde ortaya çıkmıştır. Çeşitli verilerle harmanlanan bu eser farklı ve köklü çözüm yöntemleri önermektedir.
1 Öğe

No customer reviews for the moment.

Benzer ürünler

16 ürün daha aynı kategoride bulunmakta