• -20%
Jane Eyre - Mini Kitap

Jane Eyre Mini Kitap

₺33,50
₺26,80 20% kazanın
Vergi dahil
Adet
Stoktaki son ürünler

Barkod
9789750737183
Yazar
Charlotte Bronte
Yayınevi
Can Sanat Yayınları


 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade

Küçük yasta öksüz kalan Jane Eyre, kendisini hiçbir zaman sevmeyen ancak kocasinin vasiyeti üzerine bakimini üstlenen yengesiyle zor bir yasam sürmektedir. Gönderildigi kati kurallari olan yatili okulda (Charlotte Brontë’nin de bir yilini geçirdigi Lancashire’daki okul) kötü günler geçirir. Ancak Jane Eyre, Charlotte Brontë kadar sansli degildir; okulda on yil kalir ve ögretmen olarak mezun olur. Edward Rochester’in malikânesinde mürebbiye olarak is bulur. Evin gizemli efendisi Rochester’a âsik olur; ancak onu hayal bile edemeyecegi zorluklar ve acilar beklemektedir.

19. yüzyil Ingiltere’sinde, her türlü tutuculugun kol gezdigi Victoria döneminde geçen Jane Eyre, birçoklarinca kadin hak ve özgürlüklerine sahip çikan ilk romanlardan biri olarak kabul edilir. Yazari Charlotte Brontë’nin yasamindan izler de tasiyan roman, hayatin sillesini yiyen yapayalniz bir genç kizin güçlü bir kadina dönüsmesinin öyküsüdür.

Jane Eyre, yalnizca kadinin erkek egemen toplumdaki konumuna gözüpek yaklasimiyla degil, güçlü ve tutkulu anlatimiyla da edebiyata yenilikler getirmis, öncü bir kitaptir.

2 Öğeler

No customer reviews for the moment.

Benzer ürünler

16 ürün daha aynı kategoride bulunmakta