• -10%
Açıklamalı – İçtihatlı Ticari İşletme Ve Şirketler (3 Cilt)
search
  • Açıklamalı – İçtihatlı Ticari İşletme Ve Şirketler (3 Cilt)

Açıklamalı – İçtihatlı Ticari İşletme Ve Şirketler (3 Cilt)

₺1.495,00
₺1.345,50 10% kazanın
Vergi dahil
Barkod
9789750242823
Yazar
Gönen Eriş
Yayınevi
Seçkin Yayınevi
Adet
Stokta yok


Şirketler Hukuku konusunda kapsamlı olarak hazırlanmış eserde; açıklamalarda öncelikle maddenin bir önceki Kanun ile ilişkisi ele alınmış, doğrudan eski kanundan gelen maddeler belirtilmiş, yeni ihdas edilen maddelerin dayanak noktaları tanımlanmıştır.

Özellikle yeni getirilen kavram ve müesseseler açıklama kısmında detaylı olarak tanıtılmış, uygulamasının nasıl olacağı, yazarın Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Üye ve Başkanı olarak edindiği deneyiminden kaynaklanan bakış açısı ve doktrinde yer alan görüşler ışığında yorumlanmıştır.

Kitapta, maddeler yorumlanırken sadece madde metninin açıklanmasıyla yetinilmemiş, maddeyi ilgilendiren diğer temel kanunlar, usul kanunları ve TTK içerisindeki ilgili maddelerle ilişkiler de kurulmuştur.

Okuyucuya örnek teşkil etmesi amacıyla, eserde güncelliğini koruyan Yargıtay kararlarına olay bazında mümkün olduğunca yer verilmiştir, böylece okuyucunun zihninde konuların somutlaştırılması hedeflenmiştir.

Tekrardan kaçınmak maksadıyla Yargıtay kararları, ilgili her bir maddenin altına ayrı ayrı konulmamış, onun yerine temel bir madde altında tam metne, diğer maddelerde ise sadece alakalı kısma yer verilmiştir.

Kanunun uygulanmasında ikincil mevzuatının önemi nedeniyle, Ticaret Sicili Yönetmeliği ve ilgili tebliğler ilgili madde altında belirtilmiş ve kitabın sonunda okuyucuya sunulmuştur.


Gönen Eriş
 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade