• -10%
Yorum Ve Açıklamalarlagümrük Hukuku Ve Davaları Örnekler – Çözümler – İçtihatlar
search
  • Yorum Ve Açıklamalarlagümrük Hukuku Ve Davaları Örnekler – Çözümler – İçtihatlar

Yorum Ve Açıklamalarlagümrük Hukuku Ve Davaları Örnekler – Çözümler – İçtihatlar

₺260,00
₺234,00 10% kazanın
Vergi dahil
Barkod
9789750264573
Yazar
Cahit Yerci
Yayınevi
Seçkin Yayınevi
Adet
Stoktaki son ürünler


Gördüğü yoğun ilgi sonucunda, üst üste ek baskılar yapan kitap, güncellenmiş ve geliştirilmiş 2. Baskısını yapmıştır.

Bu kitapta, dış ticarette alınan vergi ve mali yüklerin tamamı, bu vergi ve mali yüklere bağlı olarak ya da olmayarak dış ticaret işlemlerinde uygulanan idari ve/veya adli yaptırımlar ve bunlardan kaynaklanan uyuşmazlıklar ve bu uyuşmazlıkların idari ya da yargısal aşamadaki çözüm yolları incelenmiştir.

Kitapta, uyuşmazlık yaratan sebep ve konulara yer verilmiştir. Uyuşmazlıkların azımsanmayacak kısmı, mevzuattaki kavram ve deyimlerin iyi tanımlanmamış olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, kitapta, farklı görüşler de belirtilerek, mevzuatın belirsiz bıraktığı, iyi tanımlanmamış kavram ve deyimlerin içinin doldurulmasına ve açıklanmasına da çalışılmıştır.

Kitapta çok sayıda uygulama örneğine yer verilmiştir. Bunlardan bazıları kanundaki bir hükmün açıklanmasına yöneliktir. Örneklerin pek çoğu ise, uygulamada uyuşmazlık yaratabilecek ya da yaratmış olayların çözümüne yöneliktir.

Çalışmamızda, çok sayıda yargı kararına yer verilmiştir. Bunlar arasında, Anayasa Mahkemesi, Danıştay 7'nci Daire, Bölge İdare Mahkemesi, Vergi Mahkemesi ve İdare Mahkemesi kararları bulunmaktadır.


Cahit Yerci
1 Öğe
 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade