• -10%
  • Yeni

Uygulamalı Türk Dili

Uygulamalı Türk Dili, üniversitelerde Türk Dili derslerinde okutulmak üzere hazırlanmıştır. Seçmeci öğretim yönteminin uygulandığı kitapta, kavramsal öğrenme süreçleri bilgilenme ve uygulama düzeylerinde ele alınmıştır.

Kredili ders sistemine göre hazırlanan Uygulamalı Türk Dili, iki anabölümden oluşmakta; her anabölüm de 6 bölüm içermektedir. Her bölümde metin inceleme, sözlü ve yazılı anlatım, dil ve yazım bilgileri ve bunlarla ilgili uygulamalar (alıştırmalar) yer almaktadır.

Uygulamalı Türk Dili, YöK’ün Türk Dili dersi için öngördüğü çerçeve program bağlamında öğrencilerin anlama (dinleme/izleme anlama) ve anlatma (konuşma, yazma) becerilerini “öğrenci odaklı” bir eğitim anlayışıyla geliştirmeyi amaç edinmektedir. Her bölümde temel toplumsal kavramlardan bir ya da birkaçı işlenmektedir. Bölümler, ayrıca işle-nen konulardaki başka metinlerle de zenginleştirilmiştir. Kitabın sonuna da, verilen ödevleri hazırlamak, genel kültürü arttırmak için ilk elde başvurulacak kaynakların konularına göre sınıflandırılmış bir listesi eklenmiştir.

₺48,00
₺43,20 10% tasarruf edin
Vergisiz
Miktar

Barkod
9789756797655
Yazar
Yusuf Çotuksöken
Yayınevi
Papatya Yayıncılık


  • Güvenli Ödeme Güvenli Ödeme
  • Hızlı Teslimat Hızlı Teslimat
  • Kolay İade Kolay İade
Basım Tarihi:05.03.2014
Son Basım Tarihi:05.01.2017
Kaçıncı Baskı9.Baskı
Kağıt Türü1. Hamur
Kapak TürüKarton
4 Öğeler

Şu an için müşteri incelemesi yok.