• -10%
Türkiye'nin Siyasal Hayatı - Adem Çaylak, Seyit Ali Avcu

Türkiye'nin Siyasal Hayatı - Adem Çaylak, Seyit Ali Avcu

₺70,00
₺63,0010% kazanın
Vergi dahil

Türkiye'de tarih önemlidir. Yalnız "tarih" olarak değil, gelecekle ilişkisinden ötürü önemlidir. Geçmişte, gerçekte ne olduğunun öğrenilmesi, bugünümüzü daha doğru anlamamızı sağlayacak, böylece yarını nasıl düşünebileceğimize, sandık odamızda bize sorulmadan biriken bu mirasın içinden neyi isteyip neyi istemeyeceğimize daha sağlıklı bir temel üzerinde karar verebilmemizi sağlayacaktır.

Adet
Stoktaki son ürünler

Barkod
9786057963185
Yazar
Adem Çaylak, Seyit Ali Avcu
Yayınevi
Savaş Yayınları


 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade

Osmanlı'dan Günümüze
Türkiye'nin Siyasal Hayatı

Editörler
Prof. Dr. Adem çaylak
Doç. Dr. Seyit Ali AvcuYazar Kadrosu

Adem çaylak, Adem çelik , Ahmet Nohutçu, Ali Kemal özcan, Ahmet Göksel Uluer, B. Berat özipek, Birol Akgün, Cengiz Sunay, Cemal Fedayi , E. Fuat Keyman, Erkan Doğan, Fikret çelik, Güliz Dinç, Hüseyin Baran, İsmail Akbal, İsmail Hacıfettahoğlu, Lale Ersoy, Melike Güngör, Muhittin Ataman, Murat Belge, Murat çemrek, Murat Yılmaz, ömer çaha, Seyit Ali Avcu, Şükrü Karatepe, Şükrü Nişancı, Yılmaz çolakTürkiye'de tarih önemlidir. Yalnız "tarih" olarak değil, gelecekle ilişkisinden ötürü önemlidir. Geçmişte, gerçekte ne olduğunun öğrenilmesi, bugünümüzü daha doğru anlamamızı sağlayacak, böylece yarını nasıl düşünebileceğimize, sandık odamızda bize sorulmadan biriken bu mirasın içinden neyi isteyip neyi istemeyeceğimize daha sağlıklı bir temel üzerinde karar verebilmemizi sağlayacaktır.


Prof. Dr. Murat BELGE
Bilgi üniversitesiTürkiye'de siyasi alan, siyasi aktörler ve siyaset yapma eyleminin, devlet-merkezci olmak yerine, Türk modernleşmesinin demokratik, liberal ve çoğulcu temelde yeniden kurulması ve Türk demokrasisinin devlet-toplum-birey ilişkilerine yerleşikleşmesi ve derinleşmesinin itici gücü olması temelinde yeniden kurulması gereklidir.

Prof. Dr. E. Fuat KEYMAN
Koç üniversitesi


1970'lerin kuşakları arasında "tek lider, tek parti ve tek toplum" anlayışı yaygın bir ütopya iken, 1980'li kuşaklardafarklılaşan, çoğulcu, katılımcı, özgürlükçü bir demokratik anlayışın en fazla benimsenen anlayış olarak yaygınlaştığı söylenebilir.

Prof. Dr. ömer çAHA
Yıldız Teknik üniversitesi
Türkiye'deki Kürtlerin "sorun"u, ulusal bir pazar için bir ulus-devlet arzusunda olanların bir "ulusal sorun"udeğil, yok sayılmış bir etnik kimliğin yeniden kazanılması sorunudur.

Doç. Dr. Ali Kemal öZCAN
Munzur üniversitesiAK Parti'nin geldiği damarın, bu ülkede ezeli muhalefeti ve "vesayetçi siyasal merkez"karşısında"toplumsal çevre"ninalan ve güç arayışını temsil ettiği söylenebilmekle birlikte, AK Parti iktidarındaİslami kesimin, 1980'lerde ANAP döneminde başlatılanneoliberal politikalara koşut olarak kapitalist sistem çerçevesinde bir dönüşüm yaşadığı ve "devlet merkezli değerler sistemi" tarafından yutulduğu da belirtilmelidir.

Gülenizm, Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi ideolojisi "seküler" Kemalizm'in "zor", "baskı" ve "darbe"si ile Batılı modern değerler çerçevesinde "makbul vatandaş" yapılamayan toplum kesimlerini, "gönüllü kulluk" ve "rıza" üzerinden devşirmenin (hadım etmenin) bir aparatı olarak, Kemalizm'in "dinci" versiyonudur.

Prof. Dr. Adem çAYLAK
Yıldırım Beyazıt üniversitesi1 Öğe

No customer reviews for the moment.

Benzer ürünler

16 ürün daha aynı kategoride bulunmakta