• -20%
search

Slovak Halk Hikayeleri

₺39,00
₺31,20 20% kazanın
Vergi dahil
Barkod
9786257599474
Yazar
Pavol Dobsinsky
Yayınevi
Fihrist
Adet
Stokta yok


30 Adet Öyküden Oluşan Özel Seçki

 

Müthiş bir araştırmacı çabanın ürünü, 19. yüzyıl romantik kültürel araştırmacılığın yansıması olarak hayat bulmuş, kendinden önceki araştırmacıların bıraktığı yerden devam eden bir mantıkla Pavol Dobsinsky’de noktalanmış, 8 ciltlik ve 90 masallık koca bir yazın inşası...

 

Halkbilimi araştırmacılığının ürünlerinden biri olan bu nadide eseri, bölge ülkelerin çoğunun sahiplenebileceği fakat en temelde Slovak kültürünü yansıtan bu kıymetli derlemeyi Türk okuyucusuna ve araştırmacılarına sunmak bizi son derece mutlu ediyor. 

 

Türkçede ilk kez okuyacağınız ve özenle seçilmiş bu otuz Slovak masalı, hem hepimize çocukluğunda okunan yahut şimdi çocuklarımıza okuduğumuz popüler dünya masallarının tıpkısını hem de Slovak halkının, kültürünün ve dilinin kendine has izlerini taşıyan özgün, hayrete düşürücü ve yer yer de biraz korkutucu dünyasını anlatıyor.

 

Tıpkı kitap boyunca bizim yapacağımız gibi masalların toplayıcısı Pavol Dobsinsky de diyar diyar gezerek, kan ter akıtarak ve tabiri caizse göbeğini çatlatarak Slovak kültürünün bu nadide incilerini günümüze aktarıyor. Bu seçmece masallar da tıpkı her masalda olduğu ve olması gerektiği gibi kurnaz ve çıkarcı değil de dürüst ve iyi karakterli olmayı; cebinde akrep varmış gibi davranmayı değil de eli açık ve paylaşımcı olmayı; kötü işlerden, sözlerden, davranışlardan ve inançlardan uzak durup yalnızca iyiyi ve doğruyu kovalayıp sahiplenmeyi öğütlüyor.

 

Bu kıymetli eseri Türkçeye kazandırmanın mutluluğuyla, Fihrist ailesi olarak sizlere iyi okumalar diliyoruz.


 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade