• -10%
search

Hub and Spoke (Topla–Dağıt) Kartelleri

₺300,00
₺270,00 10% kazanın
Vergi dahil
Barkod
9789750283680
Yazar
LUKE GARROD
Yayınevi
Seçkin Yayınevi
Adet
Stokta yok


"Hub and Spoke (Topla-Dağıt) Kartelleri Neden Oluşurlar, Nasıl İşlerler ve Nasıl Soruşturulurlar" başlıklı kitap rekabet hukuku uygulamasında oldukça gündemde olan topla-dağıt kartellerinin kapsamlı bir analizini sunmaktadır. Bu doğrultuda topla-dağıt kartellerin neden oluştuğu, nasıl işlediği ve nasıl soruşturulması gerektiği hususları çeşitli ülkelerdeki örnek vakalardan hareketle rekabet otoriteleri tarafından verilen kararlar incelenmek suretiyle ele alınmıştır.
Eser topla-dağıt kartellerini hukuki ve ekonomik analizlerle harmanlayarak daha kapsamlı bir bakış açısı ile bu kartellerin değerlendirmesini yapmakta ve sistematik bir şekilde topla-dağıt kartellerinin çeşitli varyasyonlarını ekonomik açıdan da incelemek suretiyle örnekler üzerinden açıklamakta, topla-dağıt kartellerinin neden oluştuğunu ve ne şekilde işlediğini ve nasıl ortaya çıktıklarını değerlendirmektedir.
Kitapta topla-dağıt (gizli) anlaşmalarının özellikle rekabet hukuku uygulaması açısından ortaya çıkardığı yasal zorluklar da ele alınmış, bu konuda yeni stratejiler sunulmuş, sorumluluklar tanımlanarak ispat konusu ayrıca açıklanmıştır. Topla-dağıt (gizli) anlaşmalarının tüm dünyada rekabet otoriteleri tarafından sıklıkla soruşturma konusu edildiği günümüz koşullarında bu konuda sistematik ve kapsamlı bir çalışma sunan bu eserin Türk hukuku uygulamasına sağlayacağı katkılar gözetilerek tercümesinin literatüre kazandırılması amaçlanmıştır
BASIM TARİHİ:2023
SAYFA SAYISI:280
BOYUT:16x24

LUKE GARROD
 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade