• -10%
Anonim Şirketlerin Haklı Sebeple Feshi Davasındaki Fesih Dışı Çözüm Yolları
search
  • Anonim Şirketlerin Haklı Sebeple Feshi Davasındaki Fesih Dışı Çözüm Yolları

Anonim Şirketlerin Haklı Sebeple Feshi Davasındaki Fesih Dışı Çözüm Yolları

₺175,00
₺157,50 10% kazanın
Vergi dahil
Barkod
9789750257766
Yayınevi
Seçkin Yayınevi
Adet
Stoktaki son ürünler


Azınlık hakkı niteliğinde olan anonim şirketlerin haklı sebeple feshi davası, ilk kez 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ("TTK") md.531 ile düzenlenmiştir. Söz konusu yasal düzenleme uyarınca, pay sahiplerinin haklı sebeple fesih hakkını kullanması neticesinde, şirketin feshi gidilebilecek tek çözüm yolu olmamakta ve mahkeme tarafından fesih yerine alternatif çözümlere hükmedilebilmektedir. Kitabın ana konusunu da yargılama sonunda mahkemenin vereceği fesih dışı alternatif çözümler oluşturmaktadır.

Kitapta, anonim şirketlerin haklı sebeple feshi davası ve davanın hâkime tanımış olduğu takdir yetkisi genel hatları ile incelenmiş, dava neticesinde gidilebilecek fesih dışı çözüm yolları ticaret hukuku çerçevesinde detaylıca ele alınmıştır.

Anonim şirketlerin haklı sebeple feshi davasındaki fesih dışı çözüm yolları kitapta ikili bir ayrım ile incelenmiştir. Bu kapsamda ilk olarak davacı ortağın ortaklıktan ayrılması ile ayrılmanın hüküm ve sonuçları üzerinde durulmuştur. Devamında ise mahkeme kararı ile hükmedilebilecek diğer alternatif çözümler incelenmiştir. Bu incelemeler öğretideki görüş ve Yargıtay kararlarından da yararlanılarak gerçekleştirilmiştir.


1 Öğe
 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade