• -20%
search

Jouıssance / Cinsellik Istırap ve Tatmin

₺145,00
₺116,00 20% kazanın
Vergi dahil
Barkod
9786055239077
Yazar
Darian Leader
Yayınevi
Encore Yayınları
Adet
Stoktaki son ürünler

Sayfa Sayısı : 144

Ebat : 113.5*19.5

Cilt Durumu : Ciltsiz

Kağıt Tipi : 2 Hamur

Basım Tarihi : 2022


“Jouissance” terimi bugün psikanalizde yaygın olarak kullanılmasına rağmen bize gerçekten ne anlatıyor? Genellikle cinsellik, ıstırap ve tatminin birkarışımı olarak kabul edilirken bir şeyleri kabaca tanımlama görevine hapsolmuş ve birçok konuda sorular soracağına soruların üstünü örten bir kavram durumuna düşmüştür. 
Darian Leader jouissance teriminin Freud’daki kaynaklarına ve bunların Lacan’daki ayrıntılarına geri dönerek haz ile acı, tatmin ile uyarılma arasındaki ilişki, otoerotizm, bastırmanın etkileri ve psikanalitik kuramda bedenin yeri üzerine daha ayrıntılı çalışmaların yapılmasını umut ediyor. Leader, Lacan’ın çalışmasını birbağlama oturtmaya ve diğer analitik geleneklerle diyaloğu teşvik etmeyi amaçlıyor.

Birşeyleri “isimlendirmek için tek bir terimin kullanılması faydalı bir kısayol olabilir fakat bunun araştırmayı kolaylaştırmaktan ziyade engellemesi daha olası bir durumdur  ... Bu noktada, psikanalistlerin yaşamlarını neye adayacaklarına, diğerlerine - ve kendilerine- Lacan’ın 1963 yılından itibaren söylediği her şeyin doğru olduğunu kanıtlamaya mı yoksa Lacan’ın onlar için önünü açtığı projeyi sürdürmeye mi adayacaklarına karar vermeleri yerinde olur.”


2 Öğeler
 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade