• -20%
Gulyabani

Gulyabani

₺15,00
₺12,00 20% kazanın
Vergi dahil
Adet
Stoktaki son ürünler

Barkod
9786050207453
Yazar
Hüseyin Rahmi Gürpınar
Yayınevi
Say Yayınları


 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade

Eserlerinde yanlış Batılılaşmayı, batıl inançları, toplumun aksak yanlarını mizahi bir dille ele alan Hu¨seyin Rahmi Gu¨rpınar, Gulyabani ile Türk edebiyatının fantastik öğeler barındıran ilk korku romanına imza atıyor.

Gu¨rpınar, eserin yazılış sebebini açıklığa kavuşturan bir okuyucu mektubuna verdiği yanıt doğrultusunda kurguladığı romanında hikâyenin anlatıcısı ve kahramanı Muhsine Hanım’ın çalışmak üzere gittiği bir köşkte başından geçen maceraları anlatıyor. Bu köşkte gariplikler ve doğau¨stu¨ olaylara teşne zihinleri memnun edecek boy ve heybette bir Gulyabani ile bir alay da cin ve peri vardır. Hu¨seyin Rahmi tu¨m bu doğau¨stu¨ varlıkları konu edinerek çeşitli batıl inanışları ve toplumun bu inanışlardan kurtulması gerektiğini kaleme alıyor. Bu bakış açısıyla romanını garipliklerin bir araya geldiği yer olmaktan çıkararak yirminci yu¨zyılın zihinler için belirlediği akılcılık dâhilinde nihayetlendiriyor.

Prof. Dr. Mehmet Kanar tarafından gu¨nu¨mu¨z Türkçesine uyarlanan Gulyabani, bizleri cin, peri gibi garip yaratıkların ötesinde korkulası bir varlık olan insanla yeniden tanıştırıyor.

Yazılış sırasında iyi saatte olsunlar rüyama girdi. Bakalım okuduktan sonra size neler olacak?
— Hu¨seyin Rahmi Gu¨rpınar

1 Öğe

No customer reviews for the moment.

Benzer ürünler

16 ürün daha aynı kategoride bulunmakta