• -10%
search

Marka Tescil Süreci

₺400,00
₺360,00 10% kazanın
Vergi dahil
Barkod
9789750281648
Yazar
Taner Savaş, Murat Saygın
Yayınevi
Seçkin Yayınevi
Adet
Stoktaki son ürünler


Marka Tescil Süreci, Marka Hukuku açısından büyük bir önem arzetmesine rağmen, bu alandaki çalışmaların büyük bir bölümü Marka Tescil Sürecinden sonraki aşamaya, diğer bir deyişle Yargılama Faaliyetine ilişkindir.
Marka Tescil Süreci isimli kitap gerek marka tescil başvurusu yapmak isteyenleri gerekse tescil sürecinden sonraki evrede görev almak isteyenleri aydınlatmayı hedeflemektedir. Marka Tescil Süreci, bir markanın tescili için yapılan başvurudan tescil olduğu ana kadar ki zaman dilimini ifade ediyor gibi görünse de tescilli bir markanın korunması gibi tescil sonrası süreçleri de kapsamaktadır. Gerçekten marka izleme, benzer markalara itiraz, savunma, kullanım ispatı, karara itiraz, yayıma itirazın yeniden incelenmesi, yenileme gibi bir çok işlem de bu aşamada gerçekleştirmektedir.
Aynı zamanda, Marka Tescil Süreci açısından emsal Yeniden İnceleme Değerlendirme Kurulu kararlarının büyük bir önem arzetmektedir ve YİDK aşamasında sürpriz kararlarla çok nadiren karşılaşılmaktadır. Uygulamada Yeniden İnceleme Değerlendirme Kurulunun istikrarlı bir biçimde aynı yönde kararlar verdiği görülmekte olup, bu istikrar YİDK kararlarını Marka Tescil Süreci açısından daha önemli hale getirmektedir.
Marka Tescil Sürecini teorikten ziyade, pratik açıdan ortaya koymayı hedefleyen çalışmanın 1.Baskısı tükenmiş, 2.Baskıda Türk Patent ve Marka Kurumu Elektronik Başvuru Sistemindeki (EPATS) yeniliklere, güncel Yargıtay İçtihatlarına ve yeni Marka İnceleme Kılavuzu ile getirilen yeniliklere yer verilmiştir.


1 Öğe
 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade