• -10%
Abonelik Sözleşmeleri Uyuşmazlıkları

Abonelik Sözleşmeleri Uyuşmazlıkları

₺85,00
₺76,50 10% kazanın
Vergi dahil
Adet
Stoktaki son ürünler

Barkod
9789750253881
Yazar
Filiz Berberoğlu Yenipınar
Yayınevi
Seçkin Yayınevi


 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade

Abonelik sözleşmelerinden ve bu sözleşmelerin ifası amacıyla tüketiciye sunulup bedeli faturaya yansıtılan mal veya hizmetten kaynaklanan para alacaklarına ilişkin haciz yoluyla ilamsız icra takiplerinin, UYAP bünyesinde oluşturulan Merkezî Takip Sistemi üzerinden başlatılmasına ve haciz aşamasına kadar olan yasal şartlar, 01.06.2019 yürürlük tarihli 7155 sayılı Abonelik Sözleşmesinden Kaynaklanan Para Alacaklarına İlişkin Takibin Başlatılması Usulü Hakkında Kanun'la düzenlemiştir.


Kanun'a göre, abonelik sözleşmelerine ilişkin alacaklarda artık borçlu hakkında ilamsız takip yapmadan önce, UYAP bünyesinde Merkezî Takip Sisteminde yer alan takip talebi ile başvuru zorunluluğu getirilmiştir. Bu doğrultuda icra takibini başlatmak için Merkezî Takip Sisteminde yer alan takip talebi doldurulmakta, takip talebinin sisteme kaydedilmesinden sonra sistem tarafından ödeme emri düzenlenmekte, haciz aşamasına kadar işlemlere sistem üzerinden devam edilmektedir.


Bu çalışmada uygulamada en çok rastlanan abonelik sözleşmeleriyle ilgili uyuşmazlıklarındaki; usul ve yargılama esasları, en güncel mevzuat ve yüksek yargı kararları konularına göre tasniflenerek incelenmiştir.
1 Öğe

No customer reviews for the moment.

Benzer ürünler

16 ürün daha aynı kategoride bulunmakta