• -20%
Örgütsel Alt Kültürler

Örgütsel Alt Kültürler

₺20,00
₺16,0020% kazanın
Vergi dahil

Alt kültürler, iş görenlerin değer ve tutumlarının şekillenip güçlendiği, daha yakın bir iş çevresi oluşturmaktadır. Örneğin araştırmalara göre, iş görenler kendilerini örgütün bütününe değil, çalışma çevrelerine daha yakın hissetmektedirler. Örgüt yapıları ve dinamikleri değiştikçe, örgüt kültürü ve alt kültürler arasındaki ayrım da daha çok önem kazanmakta yaygın bir örgüt kültürünü sürdürmek daha da zorlaşmaktadır. Böylelikle örgütsel değişimler, örgüt geneliyle ilişkileri zayıflatırken aynı zamanda iş görenlerin bir parçası oldukları birimlerle bağları güçlendirmektedir.

Adet

Barkod
9786059374682
Yazar
Ilksun Didem Ülbeği
Yayınevi
Karahan Kitabevi


 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade

Eser Adı : Örgütsel Alt Kültürler


Yazar Adı : İlksun Didem Ülbeği 


Orijinal Dil: Türkçe


Yayınevindeki diziAdı:İşletme-Finans


Kitabın genel anlamda türü: İşletme


Katkıda Bulunanlar:                  


 Editör: Seyfi Karahan                        


Kapak Tasarım : .Karahan


Cilt Bilgisi: Karton Kapak


Kağıt Bilgisi :1.Hamur kitap kağıdı


Basım Tarihi:Kasım 2017                       


Baskı : 1.baskı


Sayfa Sayısı:  111


Kitap Boyutları: 16x 24 


 


Alt kültürler, iş görenlerin değer ve tutumlarının şekillenip güçlendiği, daha yakın bir iş çevresi oluşturmaktadır. Örneğin araştırmalara göre, iş görenler kendilerini örgütün bütününe değil, çalışma çevrelerine daha yakın hissetmektedirler. Örgüt yapıları ve dinamikleri değiştikçe, örgüt kültürü ve alt kültürler arasındaki ayrım da daha çok önem kazanmakta yaygın bir örgüt kültürünü sürdürmek daha da zorlaşmaktadır. Böylelikle örgütsel değişimler, örgüt geneliyle ilişkileri zayıflatırken aynı zamanda iş görenlerin bir parçası oldukları birimlerle bağları güçlendirmektedir. Bu bağlamda, iş görenlerin algı, tutum ve davranışlarını anlamakta alt kültürler yaygın kültürden daha etkili olabilmektedir. Buna göre üyelerin algı, tutum ve davranışları daha çok alt kültürlerin etkisi altında oluştuğu ileri sürülebilecektir.


   Buna göre, örgütlerdeki değişik alt kültürlere mensup iş görenler, değişik konularda farklı eğilimlere sahip olabileceğinden, olguları algılamaları da çeşitlilik sergileyebilecektir. Burada ne tür alt kültürlerin hangi algı ve tutumları ne yönde şekillendireceği önem arz etmektedir. İşte bu çalışma, son yıllarda üzerinde çokça durulan örgütsel adalet ve örgütsel güven algısının çeşitli örgütsel alt kültürlere göre nasıl farklılaştığını anlamayı amaçlamaktadır. 


 


 

424 Öğeler

No customer reviews for the moment.

Benzer ürünler

16 ürün daha aynı kategoride bulunmakta