• -10%
Uluslararası Düzeyde Yasaların Çatışması Kanunlar İhtilafı
search
  • Uluslararası Düzeyde Yasaların Çatışması Kanunlar İhtilafı

Uluslararası Düzeyde Yasaların Çatışması Kanunlar İhtilafı

₺245,00
₺220,50 10% kazanın
Vergi dahil
Barkod
9789756176146
Yazar
Rona Aybay
Yayınevi
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları
Adet
Stoktaki son ürünler


Günümüzde genisleyen uluslararasi iliskilerle birlikte, karmasiklasan ihtilaflara çözüm bulunmasinin önemi de artmistir.
Bu konu, özellikle Türkiye’yle ilgili olarak son kirk yildir ortaya çikan bazi gelismelerin sonucunda daha da özel bir dikkat ister duruma gelmistir. Yurtdisinda yasayan ve sayilari milyonlarla ifade edilen Türklerin yanisira; baska ülkelerle is iliskisi içinde olan girisimcilerimiz ve ülkemizde yatirim yapan yabanci gerçek ve tüzel kisilerin is yasamindan dogan çok yönlü sorunlarina Yasa Çatismasi Hukuku kapsaminda çözümler bulunmasi zorunludur.
Eski deyimle “Kanunlar Ihtilafi“ diye de bilinen “Yasa Çatismasi“ alanina giren konular, gerek hukuk uygulayicilari gerekse ögrenciler için çogu zaman anlasilmasi güç ve karmasik sorunlar gibi görülmüstür. Iste bu konulara, Özel Hukukun ve Kamu Hukukunun temel kavramlarini dikkate alan bilimsel bir bir yaklasim, çetrefil gibi gözüken sorunlarin anlasilmasini kolaylastiracaktir. Ancak hukukun çesitli dallarini kavrayan bu yaklasim, belirli bir birikime sahip olmayi, ögrenciye ve hukuk uygulayicisina anlasilabilir bir dille aktarabilecek ayri bir yetkinligi gerektirmektedir.
Iste Istanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi ögretim üyesi Prof.Dr. Rona Aybay ile Ankara Üniversitesi SBF ögretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Esra Dardagan’in Uluslararasi Düzeyde Yasalarin Çatismasi yapitinda sözkonusu yaklasim benimsenmis ve sonuçta okurlara, çetin gibi görünen konularin rahat anlasilip, kavranabildigi bir kitap sunulmustur.
(Tanitim Yazisindan)

Rona Aybay
1 Öğe
 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade