• -10%
search

Öteki Şeylerin Tarihi

₺175,00
₺157,50 10% kazanın
Vergi dahil
Barkod
9786254497704
Yazar
Sema Soykan
Yayınevi
Alfa Yayınları
Adet
Stoktaki son ürünler


Tarih, Kültür, Etimoloji, Atasözleri, Deyimler ve Galat-ı Meşhurlara Dair Bir Kahve Sohbeti

“Mangal Yürekli” deyimindeki Mangal kimdir?
“Gel, gel, ne olursan ol yine gel!”  sözü gerçekte kime ait?
Karalar neden bağlanır?
Para nasıl pul, adam nasıl 40 paralık olur? 
Atatürk’ün yazdığı bir mektup neden sansürlenmiştir?
Öteki Şeylerin Tarihi dilimizde, kültürümüzde, alışkanlıklarımızda, yanlış bildiklerimizde, unuttuklarımız ve unutturulanlarda yaşayan; geçmişin izlerini takip ederken nedenleri ve nasılları sorgulayan, şaşırtırken meraklandıran, bilgi sevenler için hazırlanmış sıra dışı bir kitap. Sema Soykan, kültürel ortaklığımızı sağlayan atasözleri ve deyimlerin çıkış noktalarına mercek tutarken, ilginç tarihi olayların ve de anlam kaybına uğrayan kelimelerin serüvenlerini de öykü tadında sunuyor.
Sinek Avı Seferberliği’nden Mao’nun Serçe Katliamı’na, İnsanat Bahçeleri’nden Cobra Effect’e, 731. Birim’den The Türk’e,icatların karanlık tarihinden foyası dökülen sırlara, yerelden evrensele, Fabl’lı, mizahi ve renkli bir yolculuk sizleri bekliyor.

Adsız Roman: 1864 Çerkes Sürgünü ve Soykırımı, Keşke: Bir Köy Enstitüsü Romanı ve Kilit Taşı: Aşkın, Cesaretin ve Dayanışmanın Romanı kitaplarıyla tanıdığımız, aşk kurgusu ile zengin tarihi bilgileri harmanlamasıyla dikkatleri çeken Sema Soykan, uzun yıllara yayılan titiz araştırmalarıyla biriktirdiği bilgileri bu kez sohbet tadında kaleme aldı.
Siz de bu keyifli sohbete eşlik etmek ister misiniz?
Kahveniz hazırsa başlayalım!


Sema Soykan
1 Öğe
 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade