• -20%
Demokrasi Masalı
search
  • Demokrasi Masalı

Demokrasi Masalı

₺150,00
₺120,00 20% kazanın
Vergi dahil
Barkod
9789755333816
Yazar
Halit Çelenk
Yayınevi
Imge Kitabevi Yayınları
Adet
Stoktaki son ürünler


Bu kitapta sunulan yazilar; dogrudan ya da dolayli olarak demokrasi ve demokratiklesmeyle ilgili incelemelerdir. Yillardan beri Türkiye’nin gündeminde yerini koruyan demokratiklesme sorunu, ezilen siniflarin ezenlere karsi verdikleri hak savasiminda kullanacaklari yöntem ve yasal düzenlemelerin genisletilmesidir.
Türkiye egemen siniflari, sömürü düzenlerini kararlarindan ödün vermeksizin sürdürebilmek için, özellikle ezilen siniflarin muhalefetlerinin yogunlastigi dönemlerde, her türlü yasadisi yola basvurmaktan kaçinmazlar.
Yargisiz infazlar, kayiplar ve benzeri olaylar bunun canli kanitidir. Tüm bu uygulamalarin temelinde emperyalizm, bugünkü adiyla küresellesme yatmaktadir.
ABD, yandasi Ingiltere ve kimi diger kapitalist ülkeler; yeni emperyalist düzenin öncülügünü yapmaktadir. Özellikle geri kalmis ülkelerdeki açlik, yoksulluk, egitimsizlik, saglik hizmetlerinden yoksunluk, bu düzenin ürünüdür. Burada, egemen siniflarin çikarlari her seyin üstündedir. Yasam hakki basta olmak üzere tüm insancil degerler yok sayilir...
(Arka Kapak’tan)

1 Öğe
 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade