search

Genç Mustafa

Barkod
9786258360301
Yazar
Yalın Alpay
Yayınevi
Karakarga

Sayfa Sayısı: 128

Boyutlar16,5 x 24

Cilt Durumu: Ciltsiz

Kağıt Tipi: 2. Hamur

Basım Tarihi: Temmuz / 2023


ATATÜRK’ÜN HARBİYE YILLARI

Genç Harbiyeli Mustafa Kemal’in okuyan, araştıran ve sorgulayan zihni gelişiyor. Bir yandan da eylemlerin içinde... Yalın Alpay’ın kaleme aldığı, Barış Keşoğlu’nun çizgileriyle hayat verdiği Genç Mustafa adlı bu kitap, bir düşünce adamının oluşumunun ve ilk başkaldırışının öyküsü… Bir liderin düşüncelerinin ilk filizlenişi, hapse ilk düşüşü ve idamdan kurtuluşu...

“Elinizdeki kitap resimli bir Mustafa Kemal biyografisinin çok daha ötesine geçiyor. Gençler, yetişkinler ve özellikle de aydınlar için tasarlanmış. Her üç okuyucu tipi için de farklı bilgiler, yorumlar ve eleştiriler içeriyor. Üç okuyucuya aynı anda hitap etmeyi ve Mustafa Kemal’i bir insan olarak yeniden gözlerimizin önüne sermeyi başarıyor. Anlatılmayanı anlatan, sıra dışı bir çalışma.”

--Yard. Doç. Dr. Yavuz Selim Karakışla, Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü

“Genç Mustafa , Atatürk’ün çocukluğunun anlatıldığı bir kitap değil sadece. 30 yıl sonra bir ulusun, coğrafyanın yazgısını değiştirecek bir zekânın doğumu ve şekillenmesine tanıklık ediyorsunuz Genç Mustafa’nın satırlarında. O, Harp Okulu’nun saklı odalarında arkadaşlarını bir ‘fikir’ etrafında örgütleyeceği gazeteyi hazırlarken, siz kapıda gözcülük yapıyorsunuz. 

Örselendiği ve başının eğildiği anların hemen sonrasında oluşan isyan ve kararlılıkla tanışıyorsunuz. Bu zekânın, daha sonra en bulanık gökyüzünün altında dahi aydınlığa attığı keskin adımları bilenler olarak, karakterin kaynağıyla buluşmanın gururu kazınıyor zihninize. Öyle ya, doğduğu topraklarla birlikte yitirilen bir çocukluğun, her adımı sanki önceden tasarlanmış uzun ve çetin yolunun başında Genç Mustafa Kemal ile birliktesiniz. Tarihin takviminde ‘az sonra’ bir büyük devrimci olacağı, Mustafa Kemal olacağı yolun en başında. O zaman, bu uzun yürüyüşe çıkmaya hazır mısınız? Yeniden...”

-Av. Ersan Barkın


Yalın Alpay
 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade