Asya'nın Batıya İsyanı
search
  • Asya'nın Batıya İsyanı

Asya'nın Batıya İsyanı

Barkod
9786051067940
Yazar
Pankaj Mishra
Yayınevi
Alfa Yayınları

Muhteşem. Mishra, Batının Doğuya uzun bakışını tersine çeviriyor. Bunlar, bugünkü öfkeli Asyalıların dedelerinin ilginç öyküleri.

Orhan PamukCanlı . çekici. Asya'nın Batıya İsyanı, bugün içinde yaşadığımız Batı-sonrası dünyayı şekillendiren, geniş ve hala büyük ölçüde keşfedilmemiş anti-sömürgeci düşünce alanına heyecan verici bir bakış sunuyor.

Mark Mazower, Financial TimesEdward Said'in şaheseri Şarkiyatçılık'tan sonra, Asya'nın Batıya İsyanı modern dünya tarihine ilişkin zinde bir görüş daha sunuyor. Pankaj Mishra bilgili. becerikli ve büyüleyici bir anlatı yazarı.

Wang Hui, Çin Düşünce Tarihi Profesörü, Tsinghua Üniversitesi, BeijingDerinlemesine araştırılmış ve özgünlüğü çarpıcı . içe işleyen ve rahatsız edici bu kitap, bugün nerede olduğumuzu anlamak isteyen herkesin okuma listesinde yer almalı.

John Gray, Independent Titiz bir bilimsel çalışma.Mishra'nın iddia ettiği gibi tarih, fethedilenler tarafından cilalanmış ve çarpıtılmıştır. Avrupa, özellikle de İngiliz emperyalizminin Asya imparatorluklarına acımasızca boyun eğdirmesinin bu tutkulu anlatımı, kışkırtıcı, utanç verici ve inandırıcıdır.

Michael Binyon, The TimesMishra gibi yazarlara ancak minnet duyulabilir. Asya'nın Batıya İsyanı bilgilendirici, kışkırtıcı, esin verici ve sürekli karmaşık; düzeni bozulmuş zamanımız için kurmaca olmayan bir model oluşturmaktadır. Anlaşılan o ki, gelecek yıllarda kendi türünün tanımlayıcı kitabı olarak görülecek.

Stuart Kelly, ScotsmanBüyüleyici . zengin ve sahiden düşünmeye zorlayan bir kitap.

Noel Malcolm, TelegraphPankaj Mishra yeni ve aydınlatıcı bağlantılar kuran sürükleyici bir anlatı üretmiş. Tartışmalı tarihin entelektüel silsilesinin izini sürüyor. Sonunda elimizde tuttuğumuz şeyin yalnızca çok eğlenceli ve çok insancıl bir kitap değil, sömürgeciliğin doğasının ve zihniyetinin bir bilançosu da olduğunu anlıyoruz.

Hisham MatarOkunması kolay ve aydınlatıcı. Mishra'nın Müslüman tepkilerle ilgili çözümlemesi özellikle yerinde.

David Goodall, TabletÇok iddialı ama baştan sona kolay okunan bu kitap, bugünkü Asya'nın ortaya çıkışına yol açan süreçlere ilgi duyan herkes için temel bir okuma kitabı.

Amitav Ghosh, Wall Street Journal


 

Güvenli Ödeme

 

Hızlı Teslimat

 

Kolay İade